אהבה ואושר

איזון זה משמעות

האושר לא תלוי במה שקורה בחוץ אלא במה שקורה בתוכנו. אנו יוצרים בעצמנו את תחושת האושר.
רק אהבה מנצחת הכל. לא כסף, לא כבוד, לא שליטה. למה לא לשלוח אהבה, חיבוק זה בחינם, זה לא דורש אישור מאף אחד. אז נידבק בוירוס האהבה בינינו בדאגה ובערבות. מאז תחילת הקורונה עלה אחוז החרדות בכל מקום. ילדים ובני נוער, צעירים ומבוגרים, נשים וגברים, עניים ועשירים, מצב החרדה פוגע בתפקוד ומתבטא בלחצים. עד פחד מוות. גם כמות ההתאבדויות גדלה. לא מדברים על זה הרבה, הנושא רגיש, אבל האנושות עומדת לפני מכת חרדה.
חרדה נובעת בדרך כלל מדבר לא ידוע. אתה לא יודע מאיפה החרדה נובעת, מה קורה, למה לצפות. זה מכניס את האדם לשיתוק. מאז התחילה הקורונה עלה אחוז החרדות בכל מקום שנסתכל. ילדים ובני נוער, צעירים ומבוגרים, נשים וגברים, עניים ועשירים, מצב החרדה פוגע בתפקוד ומתבטא בלחצים. עד פחד מוות. גם כמות ההתאבדויות גדלה. אז יש לנו בעיה, החרדה מדבקת. ופתרון, יש רק אחד: חיבוק. אהבה. חום שעובר מאחד לשני. כמו אמא. היא מחבקת את התינוק והוא נרגע; עוצם עיניים, ומרגיש את חום הביטחון.
בתוך המערכת האינטגרלית הזו לא כולם חווים את אותה רמת חרדה. לא כולם נדבקים בה, כמו שלא כולם נדבקים בקורונה. ישנם סוגי אנשים שונים, בעלי אופני רגישות שונים. ככה זה, כל אחד ותפקודו בגוף הכללי. אבל מה מאחד בין כולם? הצורך להרגיש מחובקים.
מחר החרדות יתגברו ומחרתיים עוד יותר, כמו כדור שלג המתח יילך ויצטבר. לא נוכל להתמודד בקלות עם חוסר פרנסה, עם חינוך הילדים בבית, עם שבירת אורח החיים שהכרנו דורות על גבי דורות. נוכל רק לחבק. לאו דווקא חיבוק פיזי, אלא חיבוק וירטואלי, חיבוק שבלב. אם נחשוב על כך, הרי גם התוצאה שמתקבלת מחיבוק היא וירטואלית, מדובר בהתרגשות פנימית שאין לה קשר לגוף.
לכן חפשו אל מי להידבק, את מי לחבק, את אלו שזקוקים לחום. תתחילו לעטוף אותם בביטחון, כאילו אתם עצמכם מלאים בו. תראו כמה זה מועיל, להם ולכם. כשאתם מחבקים מישהו בצורה לבבית, אתם קושרים בינו לבין המערכת שבה הכל אחד, ובה הפחד לא שולט.
מחקרים סוציאליים מצביעים על כך שהחרדות לא באות יש מאין, הן דבר שנמסר מאחד לשני.
כשלעצמן הן עניין ויראלי. הקבלה (קראתי כאן http://www.kab.co.il/kabbalah/%D7%9E%D7%A9%D7%9E%D7%A2%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%97%D7%99%D7%99%D7%9D ) מצביעה על הסיבה ועל שורש התופעה: אנחנו קשורים זה לזה במערכת אחת, ככה שמה שנוגע לאחד, נוגע בכולם: אנשים, חיות, צמחים, אפילו כוכבים.
תחושות של אדם מפעילות את כל המערכת, ואם אדם יחיד לא מאוזן, הוא מפר את האיזון בכל דרגה. אפילו ההוריקנים הם תוצאה של חוסר איזון אנושי.
אז יש לנו בעיה, החרדה מדבקת. ופתרון, יש רק אחד: חיבוק. מסירה פשוטה, אנושית, חום שעובר מאחד לשני. כמו אמא. היא מחבקת את התינוק והוא נרגע; עוצם עיניים, ומרגיש את חום הביטחון.
מאמינה שככל שנעצים את הטוב לבנות לעצמנו סביבה חיובית ומסר חיובי במיוחד לדור הצעיר. ניתן דוגמא לדור הצעיר איך כן צריך להתנהג .