איך להכין את הבית לחורף?

החורף הישראלי אומנם לא נחשב לקשה במיוחד, אך ברוב הפעמים הוא מהביא איתו לא מעט צרות ומציף תקלות שפשוט חיכו לתיקון דווקא ביום גשום אחד. אז לפני שהמרזב מתמלא לכם במים או שהברז מתפוצץ מכל סיבה שלא תהיה, המדריך הבא יעזור לכם לשים לב עם איזה תקלות תצטרכו להתמוד החורף ומה תוכלו לעשות בשביל למנוע אותן.

מקלחת
אנחנו אומנם לא חיים בארץ ביבשת אירופה, כך שגם הלילות והערבים פה אינם קרים בצורה קיצונית.  אבל מה שכן עדיף כי תכינו את ביתכם לעונה הגשומה לפני שהחורף מתחיל, זה את כל מה שקשור למקלחות והאמבטיות. בעזרת הכנה מוקדמת כמו בדיקה של דוד השמש בעזרת טכנאי או בצורה עצמאית(עדיף לעשות זאת בשעות הערב) ובדיקה מקיפה של נזילות אפשריות בגוף הדוד, או אפילו החלפה של דוד חימום. מעבר לדוד עוד תוכלו לסדר בחדר האמבט שלכם הוא תנור חימום שיעזור לכם לשמור על חום אחרי מקלחת נעימה.


צנרת ואיטומים
בין אם אתם רכשתם דירות יוקרה למכירה בתל אביב או שאתם גרים בדירת קומות או בבית פרטים, חשוב לא פחות מהדוד גם לבדוק את המרזבים שלכם. אם אנחנו מדברים על דירת קומות אז בדיקת מרזבים לקומות האחרונות הוא דבר חובה לפני החורף,  על ידי בדיקרה כזו תוכלו למנוע סתימות במרזבים ורטיבות מיותרת בקירות.
הדבר עוד יותר תקף כאשר אנחנו מדברים על דירות קרקע, במבנים מהסוג הזה סתימות במרזבים יכולים לפגוע לא רק בקירות מסויימים אלא אפילו גם חיפויים של הקירות וגם להגיע לאזור הגג שיכול להיות מוצף ולהפוך את הגג שלכם לבריכה.

סיכום
החורף הישראלי אומנם לא כל כך קר וקשוח כמו בארצות אירופה הקרות, אך כאשר מתחלפות עונות ישנם לא מעט מכשירים צינורות וחיפויים אשר מתחילים להתבלות.
הדבר הזה כמובן תקף גם לשתיות הצנרת הביתית והחיצונית, לכן חשוב שנבצע בדיקה תקופתית גם במרזבים, בדודי השמש ובמערכת האינסטלציה הביתית.
בעזרת מוכנות לחורף תוכלו לצמצם את התיקונים לשאר השנה, תוכלו לצמק את עלויות התחזוקה שנתיות של הנכס שלכם ובעיקר להעביר את החורף בצורה שקטה ויבשה ללא שיפוצים מיותרים וכאבי ראש.
שיהיה לכם חורף נעים.