איך מוצאים אדריכל להיתר בנייה?

בניית בניין או בית פרטי יכולה להיות עבודה מאוד מורכבת ועל מנת שתצא לפועל בצורה הטובה ביותר, דרושים לא מעט אנשי מקצוע אשר יהיו אמונים כל איש בתחומו. כמובן שלכל איש מקצוע ישנו משקל והינו אחראי לא מעט על זמן הבנייה ועל סדר שבה היא אמורה להתבצע, אך מבין כל אותם אנשי מקצוע רבים ומכובדים ככל שיהיו ישנו איש מקצוע אחד שאמור לספק לא מעט תשובות ופתרונות, והוא לא אחר מאשר אדריכל להיתר בנייה. תפקיד זה משמש עבור תיאום של הבנייה בין הרשויות המקומיות, בין בקשת היזמים או המתכננים על מנת לקבל היתר בנייה מתאים, אז איך מוצאים איש מקצוע שכזה?

מתי נדרש אדריכל להיתר בנייה?

ישנם לא מעט שינויים כאלו ואחרים אשר יתבצעו בתחום ביתנו או בסביבתו, אשר יצריכו מאיתנו קבלת אישורים מטעם הועדה המקומית לתכנון ובנייה ולעיתים למחוזית ואף לארצית. מקרים כאלו נעים בין מנעד רחב של בניות והוספות, לכן מומלץ להכיר את הסיבות בהן נתבקש אדריכל להיתר בנייה.

 • מבנה זמני
  כל מבנה זמני באשר הוא, בין אם מכולה או שלט דורש היתר בנייה
 • שינוי פנימי
  כל שינוי פנימי בנכס או בדירה, כזה שאמור לשנות קונסטרוקציה או לחילופין להשפיע על הצנרת המשותפת דורש היתר בנייה
 • הקמת/הריסה דירה ובניין
  כל הקמה או הריסה של בניין כזה או אחר מחויבת בהיתר בנייה.
 • תשתיות
  דרכים, חפירות והקמת תשתיות דורשים גם הם היתר בנייה.
 • חריגות
  כל שימוש שחורג מהתחום המוגדר לנכס.

איך זה עובד ואיך למצוא אדריכל?

במקרים של הקמת בניין או תוספת של מרפסת, נדרשים לא מעט אישורים שונים שבמריבתם יוכלו להיות מנופקים על ידי אדריכל שידע כיצד לטפל ולהתאים את תכנון התוספת או הבניין על פי תוואי הוועדה המקומית או המחוזית. ובשביל למצוא איש מקצוע שכזה, תוכלו לעשות זאת בכמה דרכים כאשר הראשונה היא כמובן המלצה מבין חברים, מכיוון שתמיד טוב לשמוע ביקורת מאדם שאתם סומכים עליו. השנייה היא דרך הרשתות החברתיות, בה תוכלו למצוא מגוון רחב של קבוצות ופרסומים שונים של אדריכלים. השלישית היא אתרים ייעודים לחיפוש אחר אדריכלים.