האם מחירי מנגו קפוא משתנים עונתית?

המודעות ליכולת הפירות והירקות עברה את שלב ההבנה וההכרה בהם ואם בעבר הלא רחוק השימוש בחלקם היה רק בסלטים או במתכונים מיוחדים, כיום הפירות והירקות מקבלים שימושים מגוונים ומעניינים.
אבל ככל שהשימוש בפירות והירקות עולה, בין אם לצורך הכנת תבשילים טעימים או לצורך שייקים משביעים וזמינים, התגלה קושי קטן והוא יכולת השימור של הפירות והירקות לכל עונות השנה. הפתרון לקושי הזה התגלה גם זמן קצר לאחר המודעות ליכולת הפירות והירקות, והוא כמובן שמירה עליהם על ידי הקפאה ושמירה על של הערכים התזונתיים. אחד מהפירות שהפכו לשימושיים במיוחד מבין הפירות הקפואים הוא כמובן פרי המנגו. נכתב בשיתוף עם אתר עבודי – מנגו קפוא:

יתרונות השימוש במנגו

מנגו הינו פרי אקזוטי אשר מגיע אל ישראל הישר מיבשת הודו, שם הוא נחשב למאכל די נפוץ וגדל בחלקים רבים ביבשת. השימוש בפרי המנגו נע בין אבקה ועד לבישול, אך סגולותיו נעות על פני מגוון איברים פנימיים בגוף האדם. פרי המנגו מלא בסיבים תזונתיים, אלו אחראים על מגוון פעולות בגוף והראשונה שבהם היא כמובן מערכת העיכול, אשר נעזרת בסיביים התזונתיים של פרי המנגו ועוזרת למערכת העיכול למצות את הוויטמינים והמינרלים המתפרקים במערכת העיכול. אך לא רק מערכת העיכול נהנית מסגולות המנגו, אלא גם מערכת הראייה והוא מלא בוויטמין A הנחשב לחיוני וגם מכיל חומרים בשם זאקסנטין ולוטאין המועילים לשמירה על בריאות העיניים ותיפקודן.

מחירי המנגו אכן משתנים?

מחיר הינו דבר המושפע ממגוון רחב של מאפיינים, אחד מהם כמובן הוא הדרישה שהולכת וגוברת והיכולת לספק את המוצר. בכל הקשור למנגו הנחשב גם לפרי עונתי, היכולת לספק אותו בתקופת החורף היא נמוכה יותר ולכן נעשים כמה פעולות על מנת להפוך אותו לזמין. הראשונה שבהם היא פעולת הייבוא, אשר יכול לגרום לעליית המחירים במידה מסוימת אך עוזר לתחרות. עם זאת פעולות הקפאה של מנגו כבר הוכחו בעבר כי אינן פוגעות במינרלים והוויטמינים שקיימים בפרי, לכן ניתן למצוא גם ייצור מקומי של מנגו קפאו ולהוזיל את העלויות. על פניו נראה כי מחירי המנגו בתקופת החורף מבשרים גם על עלייה קלה במחיר שלהם.