מערכת הטבע – החוק הכללי חוק האהבה

בשנה האחרונה האנושות מקבלת מכות. מערכת הטבע מתחילה להעניש אותנו. מה אנחנו עושים רע, אתם שואלים? צריך לראות את התוצאות של הקורונה איך היא "מנקה אותנו", איך היא מרחיקה אותנו שלא נעשה נזק אחד לשני, איך היא מעוררת אותנו לחשבון נפש. הפנדמיה הזו לא מתכוונת להיעלם, מעל 4 מיליון איש נפטרו, מה הטבע מנסה לומר לנו? עדיין לא ברור, הטבע כאילו מאפשר לנו לעשות תיקון בעצמנו, הלחץ של הטבע עדיין לא משתק אותנו לגמרי, הקורונה גילתה לנו עד כמה אנו שברירים, עד כמה כל העתיד שציפינו לו, מקבל תפנית בשנייה.

נראה שאחרי שנה, אנשים מבינים שלא כדאי לתכנן רחוק מדי. הטבע חזק מאיתנו, קשה לתאר את העדינות שהטבע פועל בנו כדי שנלמד את היחס הנכון למציאות, לאדם ולטבע. הטבע זו מערכת חוקים אינטגרלית הפועלת בהרמוניה, שלמות ואהבה. אנחנו בני האדם הפוכים ממערכת הטבע הזו, אנחנו אגואיסטים. כל פעולתנו היא רק לעבר אהבה עצמית – איך אוכל לנצל את כל הטבע וכל האנשים לתועלת עצמי.

אנחנו בונים מערכות שמשעבדות אותנו, הורסות את כדור הארץ ומזהמות את המים והאוויר. מדענים טוענים שעברנו את נקודת האל-חזור. הטבע, כבר אמרנו, חזק מאיתנו, ולא יאפשר קלקול נוראי זה לאורך זמן. עלינו לקחת את עצמנו בידיים ולהבין את המקום האמיתי שלנו במערכת הטבע. עלינו לרכוש יחס חדש, עלינו לבנות מערכות חדשות, ולדאוג להתאים את עצמנו כמה שיותר לטבע האינטגראלי. עלינו לבנות מערכות ביננו שישקפו יחסים הרמוניים בין בני האדם. לדאוג לכל האנושות כמשפחה אחת, זה לא חלום, זה צו השעה. אם לא נתקדם לעבר זה, הטבע ילחץ אותנו עד שנכנע, עד שנקבל עלינו את חוקי ההתקשרות של מערכת הטבע האינטגראלי, חוקי הערבות. "ואהבת לרעך כמוך" זה החוק העליון, אותו צריך לממש על מנת שנתאים את עצמנו למערכת הטבע.